2012 League XC Meet #2 @ Davis
Athletic.net
Mens Results
3 Mile Junior Varsity
Upgrade Meet Host
Eisenhower
to see charts & hypothetical scores
1.
11
Simon Verduzco
16:52.58
Eisenhower
2.
10
Jose Maciel
17:00.80
Eisenhower
3.
10
Calvin Smith
17:20.36
Eisenhower
4.
10
Zach Justo
17:22.07
Eisenhower
5.
12
Carter Svendsen
17:26.22
Eisenhower
6.
12
Freddy Rodriguez
17:55.07
Eisenhower
7.
11
Andrew McCarthy
17:57.08
Eisenhower
8.
12
Francisco Cortes
18:11.41
Eisenhower
9.
10
Justin Pringle
18:20.64
Wenatchee
10.
12
Jesse Salazar
18:32.22
Eisenhower
11.
12
Leonel Flores
18:36.42
Eisenhower
12.
11
Jayson Zito
18:37.91
Moses Lake
13.
12
Brendan Morrison
18:38.30
Wenatchee
14.
10
Graham Morgan
18:38.90
Wenatchee
15.
9
Andy Millard
18:40.70
Eastmont
16.
10
Drake Lewis
18:43.18
Wenatchee
17.
11
Ramon Morfin
18:51.44
A.C. Davis
18.
10
Madison Molitor
18:54.45
Moses Lake
19.
12
Andrew Torres
18:58.61
Eisenhower
20.
9
Noah Kessler
19:00.24
A.C. Davis
21.
10
Christaldo Rodriguez
19:01.15
Wenatchee
22.
11
Skyler Ketcham
19:03.52
A.C. Davis
23.
12
Adam Smith
19:06.67
Eisenhower
24.
11
Andrew Kibbe
19:07.52
A.C. Davis
25.
9
Jesus Gutierrez
19:15.10
A.C. Davis
26.
12
Kendell Clay
19:16.44
Wenatchee
27.
9
Trenton Springen
19:16.73
Moses Lake
28.
9
Jacob Lynch
19:17.51
Eisenhower
29.
11
Kim Cid Arreguin
19:17.79
Wenatchee
30.
12
Alejandro Mayorga
19:34.39
A.C. Davis
31.
10
Noah Berman
19:38.74
A.C. Davis
32.
11
Joshua Rodriguez
19:46.80
Eisenhower
33.
12
Daniel Guillen
19:50.82
Sunnyside
34.
10
Jesse Torres
19:51.57
Sunnyside
35.
10
Mark Fisher
19:55.52
Wenatchee
36.
12
Timothy Ames
20:06.40
Moses Lake
37.
9
Gavin Long
20:11.46
Wenatchee
38.
12
Josh Olson
20:13.56
Eastmont
39.
9
Connor Gillespie
20:22.39
Moses Lake
40.
10
Dominic Alaniz
20:22.72
Moses Lake
41.
11
Benjamin Montelongo
20:23.60
Sunnyside
42.
11
Bennett Ullom
20:25.08
Eisenhower
43.
9
Cesar Ramirez
20:27.23
A.C. Davis
44.
9
Griffin Hansen
20:31.57
Moses Lake
45.
11
Guillermo Garcia-A...
20:36.56
Moses Lake
46.
12
Peyton Lane
20:36.97
Wenatchee
47.
12
German Gomez
20:37.21
A.C. Davis
48.
10
Julio Gaspar
20:38.78
Sunnyside
49.
10
Eli Kahn
20:44.32
Wenatchee
50.
12
Jose Oronia
20:44.61
Moses Lake
51.
10
Andrew Seims
20:44.90
Wenatchee
52.
11
Eduardo Garcilazo
20:48.35
A.C. Davis
53.
10
Matt Tangeman
20:49.27
Wenatchee
54.
10
Matt Murray
20:49.90
Wenatchee
55.
11
Celestino Herrera
20:50.24
A.C. Davis
56.
9
Luis Diaz
20:56.41
A.C. Davis
57.
9
Ian McCrum
20:57.98
Wenatchee
58.
9
Vicente Velasco
21:03.20
Eisenhower
59.
10
Logan Roylance
21:04.30
Moses Lake
60.
11
Drew Scheenstra
21:05.42
Sunnyside
61.
11
Victor Briseno
21:06.04
Eastmont
62.
10
Ming Bowser
21:22.17
Moses Lake
63.
12
Ethan Kim
21:27.12
A.C. Davis
64.
9
Andrew Magaña
21:30.80
A.C. Davis
65.
9
Alex Gavin
21:37.10
Eastmont
66.
12
Irak Brambila
21:55.19
Sunnyside
67.
10
Tanner Rookard
22:11.70
Eastmont
68.
10
Andrew Sader
22:25.96
A.C. Davis
69.
9
Francisco Garcia
22:36.18
A.C. Davis
70.
10
Miguel Calvillo
22:39.04
Sunnyside
71.
11
Estevan Hernandez
22:45.92
A.C. Davis
72.
9
Gavin Travis
22:47.23
Wenatchee
73.
10
Leonel Sandoval
22:50.68
Sunnyside
74.
11
Hyeonjun Woo
22:50.94
Moses Lake
75.
9
Eric Heisey
22:57.52
Sunnyside
76.
9
Tommy Marquis
22:58.65
Eastmont
77.
9
Isaiah Abbott
23:05.79
Wenatchee
78.
11
Calvin Wytko
23:20.68
Moses Lake
79.
11
Gabe Garcia
23:35.55
Wenatchee
80.
12
Iran Brambila
23:37.22
Sunnyside
81.
12
Daniel Lozano
23:41.47
Eastmont
82.
11
Ryan White
25:03.50
Sunnyside
83.
9
Brenton Smith
26:10.95
Eisenhower
84.
11
Walter Reyes lopez
27:56.16
Wenatchee
Provided by Athletic.net
3 Mile Varsity
Upgrade Meet Host
Eisenhower
to see charts & hypothetical scores
1.
10
Cole Christman
15:55.80
Wenatchee
2.
11
Drew Schreiber
16:02.07
Eisenhower
3.
11
Jesus Medina
16:08.73
Eisenhower
4.
11
Tristan Cunderla
16:11.05
Wenatchee
5.
9
Spencer Stewart
16:15.59
Eisenhower
6.
12
Bryan Islas
16:20.19
A.C. Davis
7.
12
Gavin Leaverton
16:21.52
Eisenhower
8.
10
Austen Lane
16:23.73
Wenatchee
9.
10
Ben Mahony
16:26.21
Eisenhower
10.
12
Braeden Rehfield
16:30.08
Eisenhower
11.
11
Bret Lindell
16:35.30
Eastmont
12.
12
Roy Bahena
16:40.27
A.C. Davis
13.
11
Gage Benner
16:42.56
Eisenhower
14.
10
Justin Johnson
16:48.78
Moses Lake
15.
10
Aleksandr Schwiesow
17:06.86
Moses Lake
16.
11
Ryan Underwood
17:08.70
A.C. Davis
17.
10
Reid Lovercamp
17:13.38
Wenatchee
18.
12
Jack Dunley
17:15.06
Wenatchee
19.
10
Austin Conklin
17:16.81
Wenatchee
20.
11
Sam Martin
17:17.68
Wenatchee
21.
12
Lowell Kirkwood
17:20.07
Moses Lake
22.
12
Dylan Darlington
17:20.50
Moses Lake
23.
10
Cristian Castro
17:21.24
A.C. Davis
24.
10
Carson Jacobs-Fors...
17:37.42
A.C. Davis
25.
12
Dustin Garcia
17:42.15
Moses Lake
26.
9
Matt Olson
17:44.08
Eastmont
27.
10
Grant Gilbert
17:50.41
Eastmont
28.
12
Ronnie Epting
17:53.54
A.C. Davis
29.
10
Nick Moore
18:10.85
Eastmont
30.
10
Shawn Scott
18:14.78
Moses Lake
31.
10
Skylar Oakes
18:26.44
Eastmont
32.
10
Zachary Parsons
18:27.74
Eastmont
33.
10
Jesus Marquez
18:36.20
Sunnyside
34.
11
Gage Lane
18:40.07
Moses Lake
35.
12
Eduardo Cuevas
18:40.34
Sunnyside
36.
12
Audiel Sanchez
18:49.15
Sunnyside
37.
10
Brian Merrill
18:49.40
Eastmont
38.
10
Sy Ruiz
19:03.51
A.C. Davis
39.
10
Javier Tapia
19:08.15
Sunnyside
40.
12
Alvin Lopez
19:20.16
Sunnyside
41.
12
Christian Ruiz
20:30.41
Sunnyside
42.
12
Tre De Zoete
20:52.17
Sunnyside
Provided by Athletic.net
Womens Results
3 Mile Junior Varsity
Upgrade Meet Host
Eisenhower
to see charts & hypothetical scores
1.
12
Kasey Fisher
21:33.78
Wenatchee
2.
12
Diana Gil
21:50.29
Eisenhower
3.
11
Brittany McCrum
21:57.58
Wenatchee
4.
10
Savannah de La Combe
22:27.56
Eisenhower
5.
9
Kaylee Weeks
22:38.68
Eastmont
6.
9
Evie Hyde
22:41.31
Wenatchee
7.
9
Kayla Rivera
22:49.51
Eisenhower
8.
11
Claire Bohoskey
23:05.99
Eisenhower
9.
10
Sarah Kneadler
23:06.52
Eastmont
10.
9
Alicia Girdler
23:11.81
Eastmont
11.
10
Elena Kahn
23:12.55
Wenatchee
12.
12
Aleah Valdez
24:09.92
Wenatchee
13.
10
Alexis Harper
24:11.01
Moses Lake
14.
10
Kirsten Nygard
24:11.46
Wenatchee
15.
9
Elizabeth Sanislo
24:21.51
Moses Lake
16.
12
Claire Grant
25:06.10
Eastmont
17.
10
Jordyn Thorn
25:07.46
Moses Lake
18.
9
Claire Nordt
25:27.32
Wenatchee
19.
11
Dayn Chapman
25:30.73
Wenatchee
20.
9
Savannah Fields
25:33.35
Eastmont
21.
12
Kelsey Wade
26:01.32
Moses Lake
22.
12
Lauren Harris
26:01.68
Wenatchee
23.
9
Sophia Howard
26:16.54
Moses Lake
24.
9
Ana Montes
26:52.41
A.C. Davis
25.
11
Kristiana Lujan
27:08.76
A.C. Davis
26.
9
Cassandra Wilson
27:16.60
Eisenhower
27.
9
Morgan Jones
27:32.83
Eastmont
28.
9
Katrina Olson
27:43.76
Eastmont
29.
11
Stephanie Badillo
27:44.50
A.C. Davis
30.
9
Idania Martinez
27:49.04
A.C. Davis
31.
9
Loventina Jackson
28:01.24
Wenatchee
32.
9
Jane Goude
28:12.75
Moses Lake
33.
11
Aidee Cisneros
28:14.60
Sunnyside
34.
9
Sierra Gonzalez
28:29.20
Sunnyside
35.
10
Hesbeyda Villafana
29:35.21
Sunnyside
36.
12
Oksana Vlasova
31:08.69
Eastmont
37.
12
Nelida Torres
32:39.78
Sunnyside
38.
11
Stacey Cardenas
32:51.44
Sunnyside
39.
12
Jessica Navidad
33:38.55
A.C. Davis
Provided by Athletic.net
3 Mile Varsity
Upgrade Meet Host
Eisenhower
to see charts & hypothetical scores
1.
11
Elise Tello
18:44.69
Eisenhower
2.
10
Betsy Arlt
19:18.76
Eastmont
3.
12
Erica DeMond
19:27.78
A.C. Davis
4.
12
Tori Klein
19:42.23
Eisenhower
5.
11
Alyssa Pena
19:46.89
Eisenhower
6.
9
Megan Glenski
19:47.50
Eisenhower
7.
12
Maggie Chvilicek
19:57.78
Wenatchee
8.
10
Keana Fine
20:11.88
Eisenhower
9.
12
Grace Whitmer
20:12.14
A.C. Davis
10.
12
Marissa Dotter
20:27.85
Wenatchee
11.
10
Mercedes Chavez
20:34.31
Eisenhower
12.
10
Raquel Thody
20:36.39
Wenatchee
13.
10
Casci Carpenter
20:39.30
Moses Lake
14.
12
Megumi DeMond
20:40.68
A.C. Davis
15.
11
Meghan Johnson
20:42.99
Wenatchee
16.
10
Nency Cruz
20:52.54
Eastmont
17.
11
Ashley Murie
21:02.63
Wenatchee
18.
9
Sophie Marshall
21:03.15
Wenatchee
19.
11
Jessie Green
21:24.99
Moses Lake
20.
12
Ali Everhart
21:30.67
Wenatchee
21.
12
Grace Noe
21:32.52
A.C. Davis
22.
11
Molly Gwinn
21:37.33
Eastmont
23.
9
Hayden Kersey
21:59.09
Moses Lake
24.
11
Vanesa Quiroz
22:19.28
Sunnyside
25.
12
Grace Benge
22:20.58
Eastmont
26.
10
Kelly Strang
22:23.12
Eastmont
27.
11
Kayla Gonzalez
22:28.83
Sunnyside
28.
9
Jeniya Guillen
22:30.94
Sunnyside
29.
12
Samantha Meyers
22:32.03
Eastmont
30.
11
Samantha Gil
22:36.72
Eisenhower
31.
12
Gloria Saucedo
22:46.58
Moses Lake
32.
11
Diana Magana
22:58.47
A.C. Davis
33.
10
Hannah Wehrer
23:07.98
Eastmont
34.
10
Claudia Rivera
23:11.60
Sunnyside
35.
9
Kathryn Hargreaves
23:24.92
A.C. Davis
36.
11
Madeline Wallace
23:27.14
Moses Lake
37.
11
Cadence Goodwin
23:54.38
Moses Lake
38.
10
Briseida Carbajal
25:18.29
A.C. Davis
39.
10
Jessica Ambriz
26:21.01
Sunnyside